Praca operatora ładowarki - jak zacząć?

praca operatora ładowarki

W dzieciństwie wielu małych chłopców marzy o tym, aby pewnego dnia obsługiwać sporych gabarytów sprzęt i pracować przy poważnych, dużych projektach. Niektórzy idą o krok dalej i nie zatrzymują się na tych dziecięcych planach, a realizują je, rzeczywiście decydując się na pracę z takimi maszynami. To bardzo atrakcyjny zawód, który nieustannie potrzebuje pracowników i kusi dobrymi zarobkami. Aby go wykonywać, należy mieć odpowiednie uprawnienia, dzięki którym zdobywamy wiedzę oraz doświadczenie do bezpiecznego i sprawnego posługiwania się ładowarką.

 

Ładowarka czy koparka?

 

Na poczatku warto dowiedzieć się jaka jest różnica między ładowarką, a koparką. Więcej na ten temat przeczytasz tu:

 

Czym różni się koparka od ładowarki? 

 

Tak naprawdę każda osoba może zostać pełnoprawnym operatorem ładowarki, nie mając wcześniej z nią styczności. Jeśli rzeczywiście interesuje Cię praca w tym obszarze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić krok ku swojej karierze zawodowej. Wystarczy uzyskać uprawnienia na obsługę ładowarki, które można otrzymać po ukończeniu specjalnego kursu na operatora tej maszyny.

Wymagań jest kilka i nie są one w żaden sposób skomplikowane. Aby rozpocząć takie szkolenie i ubiegać się o możliwość pracy jako operator, należy być osobą pełnoletnią, zdrową i po ukończonej szkole podstawowej. Ostatnim aspektem, który trzeba mieć na uwadze to koszty. Aby ukończyć kurs, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1600-2000 zł, zależnie od klasy uprawnień.

Jednak to inwestycja w siebie, swoje kompetencje i możliwość pracy - to ostatnie z pewnością pozwoli na szybkie “zwrócenie się” kosztów. Kurs daje wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która pozwoli na sprawne odnalezienie się w zawodzie operatora ładowarki.

 

Operator ładowarki - zdobądź odpowiednie uprawnienia

 

Jeśli zdecydujemy się na kurs operatora ładowarki, musimy być przygotowani na to, że będzie to wymagało pewnego zaangażowania oraz skupienia. Szkolenie bowiem nie jest krótkie (kurs jednoetapowy prawie 200 godzin teorii i praktyki) i zmusza do systematyczności. Jest jednak tego warte, ponieważ kurs na operatora ładowarki daje odpowiednie kwalifikacje, by wykonywać zawód - legalnie, bezpiecznie i świadomie.

Na czym polega taki kurs operatora ładowarki? To połączenie zarówno zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Ich system jest unormowany i ujednolicony - oznacza to, że niezależnie od tego, gdzie będziemy się uczyć, wszędzie posiądziemy takie same kompetencje, jakie będą konieczne do wykonywania pracy zawodowej. Zajęcia są dostosowane zarówno do osób posiadających jakiekolwiek umiejętności w obszarze obsługi ładowarki, jak i tych z zerowym doświadczeniem.

Uprawnienia stanowią pierwszy krok i przepustkę do pracy, która z pewnością da stabilne i zadowalające źródło dochodu.

 

Praca operatora ładowarki

 

Zastanawiasz się, czy warto rozpocząć kurs na operatora ładowarki, ale nie masz jeszcze wystarczającego przekonania? Wiele osób obawia się pieniędzy wyrzuconych w błoto i braku dalszych perspektyw na pracę. Jednak niepotrzebnie. Pracę zdobyć można w wielu branżach, od stricte budowlanej, drogowej, górniczej czy przemysłowej, do pracy w branży produkcyjnej czy nawet handlowej. 

Szacuje się, że średnia miesięczna pensja operatora maszyny wynosi około 4,5 tysięcy złotych* brutto, a 25% osób zarabia powyżej 6000 zł brutto. Jeśli dodatkowo zdobędziesz uprawnienia na koparki lub na koparko-ładowarki (potrzebne są oddzielne) to wówczas pensja może być jeszcze wyższa.

*wynagrodzenia.pl

To szczególnie korzystna inwestycja w siebie w naszych polskich warunkach, gdzie nieustannie dzieją się spore projekty, przy realizacji których wymagane są osoby pracujące w zakresie robót ziemnych. Wystarczy ukończony kurs. Jesteś osobą dokładną, sumienną i odpowiedzialną? Chcesz spełnić swoje marzenie z dziecięcych lat? Zdobądź uprawnienia na ładowarkę i rozpocznij pracę, która da Ci stabilne zatrudnienie.

Kontakt
Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Siedziba główna:
Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „Operator” Sp. z o.o.
ul. Klonowa 1, 08-106 Zbuczyn

Park maszynowy:
ul. Siedlecka 61,
08-106 Zbuczyn


NIP: 8212657944
REGON: 380160396
Numer rachunku bankowego:
83 1950 0001 2006 0062 4703 0002

Oddział Warszawa:
ul. Jana Kazimierza 64A/318,
01-248 Warszawa

Oddział Lublin:
ul. Dęblińska 7,
24-100 Puławy

Oddział Radzyń Podlaski
ul. Warszawska 2,
21-300 Radzyń Podlaski

tel. 504 690 892

tel. 574 394 000

mail: szkoleniaoperator@op.pl


    Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „Operator” Sp. z o.o., ul. Klonowa 1, 08-106 Zbuczyn, NIP: 8212657944. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.