Uprawnienia na ładowarki teleskopowe – czy warto posiadać?

 

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy warto przechodzić kurs i nabyć uprawnienia na ładowarki teleskopowe to od razu odpowiadamy – tak, warto. Jest ku temu co najmniej kilka powodów. Często natomiast spotykamy się z pytaniem czy bardziej opłaca się na ładowarki czy może na wózki widłowe? Tutaj jednoznacznej odpowiedzi niestety nie ma, bo wszystko zależy od tego czym będziesz się zajmował i w jakiej jesteś sytuacji.

uprawnienia na ładowarki teleskopowe

Zaczynając od podstawowej kwestii należy rozróżnić dwie sytuacje. Po pierwsze niektórzy kursanci przychodzą do nas z jasno określonym celem – rozpoczynają pracę lub już gdzieś są zatrudnieni i powstaje potrzeba nabycia uprawnień na ładowarki teleskopowe. Może to wynikać z chęci posiadania owych uprawnień, mimo że już i tak pracują na ładowarkach.

Pod tym kątem takie kwalifikacje, potwierdzone stosownym dokumentem to jest konieczność wymagana prawem, dlatego też jak najbardziej zachęcamy do przechodzenia kursu i zdobywania takiego zaświadczenia. Może to również wynikać z faktu zakupu nowej maszyny lub zmiany stanowiska, gdzie takie uprawnienia są potrzebne. 

Kurs na ładowarkę teleskopową czy na wózek widłowy?

 

W każdej z tych sytuacji jest jasno określony cel. Natomiast zdarzają się sytuacje, w której kursanci przychodzą do nas nie wiedząc co wybrać. Rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową i zastanawiają się nad kursem na ładowarki a np. kursem na wózki widłowe. Ciężko powiedzieć co bardziej się opłaca. Idealnym rozwiązaniem jest nabycie obydwu kwalifikacji, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę z pewnych ograniczeń budżetowych.

Jeśli stoisz przed wyborem odbycia kursu na ładowarkę, a kursu na wózek widłowy to zastanów się nad tym gdzie planujesz rozpocząć pracę, w jakim charakterze i co może bardziej się przydać. Przejrzyj ogłoszenia o pracę i sprawdź jakie najczęściej są wymagania pracodawców. Jeśli planujesz rozpoczęcie pracy w gospodarstwie rolnym lub dużej firmie produkcyjnej, itp. to z większym prawdopodobieństwem odpowiednie będą uprawnienia na ładowarki teleskopowe. Praca w magazynie, hurtowni lub w nieco mniejszej firmie produkcyjnej czy spedycyjnej wiąże się już typowo z pracą na wózkach widłowych.

Uprawnienia na ładowarkę teleskopową za granicą

 

uprawnienia na ładowarki teleskopowe za granicą

Jak wygląda sytuacja z wyjazdem za granicę a uprawnieniami na ładowarki lub wózki? Podobna sytuacja, jak w przypadku pracy w Polsce. Jeśli masz już konkretną ofertę i wiesz jakie są wymagania to sprawa jest prosta. Jeśli natomiast jedziesz trochę „w ciemno” i dopiero na miejscu będziesz poszukiwał pracy to sprawdź jak wygląda sytuacja.

Przejrzyj oferty, dowiedz się co jest bardziej wymagane, popytaj na forach internetowych lub w social mediach. Aczkolwiek gdy zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy za granicę to tutaj już zasadne będzie zrobienie obu uprawnień. Zwiększy to Twoją elastyczność w poszukiwaniu ofert pracy.

Kurs na ładowarki teleskopowe – cena

 

Ile kosztują uprawnienia na ładowarki teleskopowe? W naszym ośrodku szkoleniowo-dydaktycznym koszt odbycia kursu na ładowarki jest łączony z kursem na wózki specjalizowane i wynosi 1050 zł. Cena obejmuje pełne szkolenie z częścią teoretyczną i praktyczną, zarówno z ładowarek jak i wózków wysokiego składowania z podnoszoną kabiną. Dodatkowo zapewniamy egzamin wewnętrzny wraz z wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, wszelkie potrzebne materiały szkoleniowe. Pomagamy również załatwić wszelkie formalności związane z egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego aby uzyskać uprawnienia UDT.

Więcej informacji znajduje się pod tymi linkami.

 

Kurs na ładowarki teleskopowe

 

 

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie lub mailowo.

 

szkoleniaoperator@op.pl

504 690 892

574 394 000

Kontakt
Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Siedziba główna:
Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „Operator” Sp. z o.o.
ul. Klonowa 1, 08-106 Zbuczyn

Park maszynowy:
ul. Siedlecka 61,
08-106 Zbuczyn


NIP: 8212657944
REGON: 380160396
Numer rachunku bankowego:
83 1950 0001 2006 0062 4703 0002

Oddział Warszawa:
ul. Jana Kazimierza 64A/318,
01-248 Warszawa

Oddział Lublin:
ul. Dęblińska 7,
24-100 Puławy

Oddział Radzyń Podlaski
ul. Warszawska 2,
21-300 Radzyń Podlaski

tel. 504 690 892

tel. 574 394 000

mail: szkoleniaoperator@op.pl


    Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „Operator” Sp. z o.o., ul. Klonowa 1, 08-106 Zbuczyn, NIP: 8212657944. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.