Co to jest hds?

 

HDS to skrót, który często pojawia się w kontekście branży transportowej, budowlanej, przemysłowej, ale również rolniczej czy leśnej. Co tak właściwie oznacza HDS?

Kurs na HDS

Co to jest HDS? To skrót od Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. W prostych słowach oznacza to samochód ciężarowy, na którym osadzony jest dźwig lub żuraw. Rozwiązanie to wykorzystywane jest na całym świecie nie bez powodu. Główną zaletą jest duża mobilność takiego dźwigu oraz elastyczność w pracy.

W porównaniu do dużych żurawi przemysłowych, które niejednokrotnie da się zauważyć w większych miastach przy budowach biurowców lub bloków, Hydrauliczny Dźwig Samochodowy może bez problemu poruszać się po drogach krajowych i dotrzeć tam, gdzie rozstawienie dużego żurawia jest nieopłacalne lub niepotrzebne.  

Samochód z HDS

 

Hydrauliczny Dźwig Samochodowy sprawdzi się przy mniej wymagającej pracy, aczkolwiek jego duży udźwig (nawet do 16 ton) sprawia, że z powodzeniem wykorzystywany jest w budownictwie, transporcie ciężkim, leśnictwie czy branży rolniczej. Dźwig najczęściej montowany jest na podwoziu samochodu ciężarowego za kabiną kierowcy lub w tylnej części za skrzynią załadunkową.

Za sprawność pracy dźwigu odpowiada pompa hydrauliczna, napędzana silnikiem samochodu. HDS może różnić się od siebie zasięgiem ramienia, udźwigiem i przeznaczeniem. Niektóre samochodu ciężarowe z dźwigiem posiadają dodatkowe, wysuwane podpory w celu poprawy stabilności pojazdu. Hydrauliczny dźwig samochodowy obsługiwany może być przez wykwalifikowanego operatora, który posiada uprawnienia HDS.

Uprawnienia HDS – co to jest?

 

Uprawnienia HDS to nic innego jak udokumentowane kwalifikacje i umiejętności obsługi dźwigu. Czemu jest to ważne? Bo dźwigi tego typu z jednej strony znacznie ułatwiają pracę w wielu branżach, ale z drugiej są również potężnym sprzętem. Osoba bez kwalifikacji może niestety wyrządzić dużo szkód i spowodować znaczne straty.

Używają dźwigu np. na budowie podczas przenoszenia wielotonowych ładunków nawet najmniejszy błąd może spowodować katastrofę lub zagrozić zdrowiu i życiu osób będących w pobliżu. Uprawnienia HDS to bardzo ważny dokument, bez którego nie powinieneś rozpoczynać pracy z hydraulicznymi dźwigami samochodowymi. Jak je zdobyć i ile kosztują uprawnienia HDS?

kurs hds

Kurs HDS – cena

 

W naszym ośrodku szkoleniowo-dydaktycznym koszt odbycia kursu HDS wynosi 900 zł. Cena obejmuje pełne szkolenie z częścią teoretyczną i praktyczną urządzeń objętych tematyką szkolenia. Dodatkowo zapewniamy egzamin wewnętrzny wraz z wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, wszelkie potrzebne materiały szkoleniowe. Pomagamy również załatwić wszelkie formalności związane z egzaminem UDT w celu uzyskania uprawnień HDS wydanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem

Kurs HDS

 

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie lub mailowo.

 

szkoleniaoperator@op.pl

504 690 892

574 394 000

Kontakt
Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Siedziba główna:
Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „Operator” Sp. z o.o.
ul. Klonowa 1, 08-106 Zbuczyn

Park maszynowy:
ul. Siedlecka 61,
08-106 Zbuczyn


NIP: 8212657944
REGON: 380160396
Numer rachunku bankowego:
83 1950 0001 2006 0062 4703 0002

Oddział Warszawa:
ul. Jana Kazimierza 64A/318,
01-248 Warszawa

Oddział Lublin:
ul. Dęblińska 7,
24-100 Puławy

Oddział Radzyń Podlaski
ul. Warszawska 2,
21-300 Radzyń Podlaski

tel. 504 690 892

tel. 574 394 000

mail: szkoleniaoperator@op.pl


    Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „Operator” Sp. z o.o., ul. Klonowa 1, 08-106 Zbuczyn, NIP: 8212657944. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.